ZŁOMBOL 2018 – KATOWICE -> CHALKIDIKI (SITHONIA)

Witamy!

Po raz kolejny (już siódmy) Ekipa Kipersi Travel wybiera się na wyprawę, której celem jest zebranie jak największej ilości pieniędzy dla dzieci z domów dziecka. Jak co roku prosimy o wsparcie dla najmłodszych i doping dla nas. Śledzenie naszej pozycji jest możliwe pod tym linkiem, lub tutaj (ID Ekipy: KI716), a relacja z podróży będzie na naszym fanpage’u na Facebook’u lub stronie internetowej.

W tym roku wybieramy się na Półwysep Chalcydycki (gr. Χαλκιδική, łac. Chalcidice), czyli półwysep położony w Grecji, u północnych wybrzeży Morza Egejskiego, na południowy wschód od miasta Saloniki, historyczna kraina Chalkidyka. Powierzchnia półwyspu wynosi 2945 km². Od zachodu Półwysep Chalcydycki oblewają wody Zatoki Salonickiej i Zatoki Termajskiej, od wschodu Zatoki Orfańskiej. Trzy mniejsze półwyspy w południowej części Chalkidiki – Kasandra, Sithonia i Athos – tworzą dwie zatoki: Kasandryjską (między Kasandrą i Sithonia) oraz Ajiu Orus (między Sithonia i Athos). Wzdłuż północnej granicy półwyspu rozłożone są jeziora Koronia i Wolfi. Dokładnie meta znajduje się na Półwyspie Sithonia zwanym także Longos, czyli środkowym 😛 z trzech „palców” na południu półwyspu Chalkidiki w północnej Grecji. Zielony i górzysty półwysep charakteryzuje się długim pasmem malowniczych, pozbawionych zgiełku i turystów plaż wzdłuż północnego i wschodniego wybrzeża. Natomiast zachodnia część półwyspu jest tłumnie odwiedzana przez turystów. Żulietta już w 2012 roku zdobyła Grecję, więc mamy nadzieję, że i tym razem podoła wyzwaniu 😉

Na dzień dzisiejszy nasza trasa wygląda następująco, ale w miarę potrzeb będziemy improwizować.

Początek imprezy: 1 września, godzina 9:00, start 12:00

Miejsce: plac przed Spodkiem w Katowicach

Zapraszamy kibiców do bezpośredniego dopingu przed startem. W zamian oferujemy możliwość obejrzenia pojazdu (również od środka).

Wszyscy, którzy chcieliby wesprzeć dzieci z domów dziecka mogą przelać dowolną kwotę na konto jak niżej. Przypominamy, że 100% pieniędzy idzie na dzieci! Wszelkie koszty podróży, w tym paliwo, jedzenie i noclegi pokrywamy z własnych środków.

  • Tytuł przelewu: „Złombol 18‚ Kipersi Travel, Wasza Nazwa/Imię i Nazwisko”
  • Fundacja Nasz Śląsk im. gen. Jerzego Ziętka z siedzibą w Chorzowie przy ul. Łani 1
  • Numer rachunku bankowego: 72 1050 1214 1000 0023 2153 3859

Wszystkim darczyńcom wielkie dzięki, liczy się każda złotówka!

Ekipa Kipersi Travel

P.S. Poniżej linki do dwóch wariantów oryginalnej trasy tegorocznego Złombola, w tym roku zdecydowaliśmy się na wariant zbliżony do głównego, z naciskiem na Macedonię 😉

Złombol 2018 – trasa – wariant główny

Złombol 2018 – trasa – wariant albański